Skip to main content

Zbieraj plony swojej pracy, czyli od zlecenia do zapłaty

Z poprzednich części dowiedziałeś się już, jak należy opracowywać zlecenia oraz prawidłowo wstawiać słowa kluczowe w tekście. Udało Ci się też w końcu napisać swój pierwszy tekst, a teraz chciałbyś się dowiedzieć, co dokładnie dzieje się z oddanymi tekstami? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

·         Pełna akceptacja tekstu przez zleceniodawcę. Ma to miejsce wtedy, kiedy oddany przez Ciebie tekst w pełni spełnia jego oczekiwania i zostaje bez zastrzeżeń zaakceptowany. Na ewentualne uwagi do tekstu czy żądania naniesienia poprawek zleceniodawca ma 3 dni. Jeśli w tym czasie nie zgłosi żadnych uwag i nie zaakceptuje tekstu, to czwartego dnia następuje automatyczna akceptacja, co oznacza dopisanie danej kwoty wynagrodzenia do Twojego konta w Textbrokerze.

·            Zwrot z prośbą o korektę tekstu. W takim przypadku otrzymasz oddany wcześniej tekst z prośbą i dokładnymi wskazówkami od zleceniodawcy odnośnie wymaganych poprawek. Jeśli przyczyną niezadowalającego opracowania zlecenia było niezbyt precyzyjne, pobieżne przeczytanie wytycznych, to teraz masz szansę, żeby to poprawić. Masz na to 24 godziny. Po upływie tego czasu zlecenie wróci do otwartej puli zleceń, skąd może być na nowo wybierane przez innych autorów.

·          Odrzucenie tekstu przez zleceniodawcę. Zanim to nastąpi będziesz mieć przynajmniej jedną możliwość poprawy tekstu. Jeśli zleceniodawca, pomimo dokonanych poprawek, nadal będzie niezadowolony, może nie zaakceptować tekstu i wtedy niestety nie otrzymasz wynagrodzenia za ten tekst. Jednak nie obawiaj się, bo każde odrzucone zlecenie musi być dobrze uzasadnione i zawsze jest dokładnie sprawdzane przez redakcję Textbrokera.

Gdzie mogę sprawdzić, na jakim etapie znajduje się mój tekst?

Po zalogowaniu się na platformie Textbrokera w zakładce Zlecenia > Statystyki znajdziesz następujące informacje:

  • liczbę opracowanych przez Ciebie zleceń,
  • liczbę zleceń oczekujących na akceptację i zapłatę,
  • liczbę ewentualnych zwrotów tekstów z prośbą o korektę,
  • liczbę odrzuconych tekstów,
  • ogólną liczbę pomyślnie oddanych tekstów.

W polu po prawej stronie znajdziesz aktualną ocenę jakości Twoich tekstów, czyli liczbę gwiazdek przyznanych za ostatnie pięć zleceń i wynikający z nich stopień jakości pisania odpowiadający od dwóch do pięciu gwiazdek.  Z kolei w dolnej części strony znajduje się zestawienie zawierające liczbę wszystkich napisanych przez Ciebie tekstów, uporządkowane według statusu ich przyjęcia także oceny Textbrokera i zleceniodawcy. W tym obszarze znajdziesz również kwoty wynagrodzeń otrzymanych za poszczególne zlecenia.

Pisząc teksty dla Textbrokera, nie jesteś pozostawiony samemu sobie. Nasze community umożliwia bowiem wzajemną wymianę doświadczeń i oferuje wiele przydatnych informacji dla początkujących autorów. Wystarczy dołączyć do nas na Facebooku. Tu poruszane są wszystkie tematy mające bezpośredni i pośredni związek z Textbrokerem. Znaleźć można tu również osobiste refleksje autorów Textbrokera i wiele innych ciekawych zagadnień. Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz być na bieżąco informowany o wszystkich nowościach w  Textbrokerze, zostań naszym fanem na Facebooku.

Życzymy Ci wielu sukcesów i owocnej współpracy z Textbrokerem, bez względu na czas, miejsce i rodzaj pisanych tekstów.


Brak komentarzy


Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Napisz do nas!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

*
*

Managed-Service

Textbroker oferuje szeroką gamę usług Managed Service. Managed Service da Ci dodatkową pomoc oraz osobistego account managera, zawsze wtedy, gdy przekażesz nam zarządzanie Twoimi projektami.

Poproś o niestandardową wycenę!

Self Service

Potrzebujesz aktualnego contentu? Zarządzaj więc swoimi projektami poprzez Textbroker Self-Service. Ty wybierasz poziom jakości, cenę i autora Twoich tekstów.

Zarejestruj się za darmo!

Autorzy

Tysiące autorów z całego świata zarabiają z Textbrokerem, wiodącym dostawcą niestandardowego contentu. Zostań autorem Textbrokera i zyskaj dostęp do tysięcy projektów.

Zarejestruj się za darmo!