Skip to main content

Udany start w Textbrokerze!

Wiemy z doświadczenia, jak wszechstronne mogą być wymagania dotyczące tekstu. Różnią się one od siebie, a każdy zleceniodawca ma inne oczekiwania. Nawet jeśli zdecydują się Państwo na korzystanie z naszych usług Self Service, samoobsługowego serwisu odznaczającego się przystępnymi cenami, Textbroker udostępni Państwu wszelkie niezbędne funkcje oraz ustawienia, które pomogą Państwu zamówić idealny tekst, dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Zanim nadadzą Państwo pierwsze zlecenie, radzimy upewnić się, że podczas rejestracji podali Państwo wszystkie ważne informacje. Samo zamówienie tekstu w Textbrokerze jest bardzo proste:

1. Rejestracja i potwierdzenie konta zleceniodawcy

Nie każdy początek musi być trudny. Rejestracja jako zleceniodawca w Textbrokerze jest dla Państwa całkowicie bezpłatna i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. Następnie otrzymają Państwo od nas e-maila z linkiem w celu dokonania aktywacji konta. Jeśli nie otrzymają Państwo maila aktywującego na swoją skrzynkę, prosimy zajrzeć do folderu SPAM. Po kliknięciu na link możecie się Państwo zalogować w Textbrokerze.

2. Ustawienia konta

Pierwsza czynność, którą Państwo wykonają na swoim koncie zleceniodawcy, powinno być sprawdzenie danych, które zostały podane przy rejestracji, pod kątem poprawności oraz kompletności. Znajdziecie je Państwo w zakładce Konto > Moje dane. Podany adres będzie Państwa adresem rozliczeniowym i będzie on automatycznie przejęty w Państwa dokumentach dotyczących płatności. Przypominamy również o podaniu osoby kontaktowej dla Textbrokera.

3. Doładowanie konta

Zanim będą Państwo mogli zamówić pierwszy tekst, należy doładować swoje konto w zakładce Konto > Doładuj konto. Dana kwota doładowania może zostać wpłacona przelewem bankowym lub za pomocą serwisu PayPal. Po zatwierdzeniu wpływu danego doładowania na nasze konto, bezzwłocznie dopiszemy kwotę netto do Państwa konta zleceniodawcy w Textbrokerze. Jeśli zleceniodawcy z Unii Europejskiej podadzą swój numer identyfikacyjny VAT, w ramach rozliczenia wewnątrzwspólnotowego, i jeśli zgadza się on z finansową bazą danych UE, na koncie zleceniodawcy zaksięgujemy automatycznie kwotę brutto jako kwotę netto.

Na koncie zleceniodawcy mają Państwo także możliwość skorzystania z funkcji powiadamiania mailem o przekroczeniu salda. Dzięki temu będą Państwo mieli pełną kontrolę nad wysokością salda i będą Państwo mogli je w odpowiednim ku temu momencie doładować. W ten sposób unikną Państwo dołku finansowego i okresu oczekiwania związanego z nowym przelewem. Bowiem zlecenia można nadawać tylko i wyłącznie, jeśli Państwa konto jest doładowane.

4. Który rodzaj zlecenia jest optymalny dla mojego tekstu?

W zakładce Zlecenia mogą Państwo nadać pojedyncze zlecenie lub bezpośrednio cały projekt jako tzw. zlecenie zbiorcze. W przypadku większego projektu należy sporządzić ogólny opis zlecenia, który będzie odnosił się do każdego pojedynczego zlecenia w tym projekcie, przy czym pojedyncze zlecenia powinny różnić się od siebie tytułem. Również tytuł, który przypiszą Państwo temu projektowi, powinien być inny od poszczególnych tytułów zleceń, ponieważ każdy tytuł jest jednocześnie specyfikacją artykułu w całościowym projekcie.

Zlecenia mogą Państwo nadać w naszym systemie jako OpenOrder, DirectOrder lub TeamOrder.

OpenOrder: te zlecenia ukazują się wszystkim autorom w zależności od ich stopnia jakości, tj. autorzy z 4 gwiazdkami mogą opracowywać zlecenia oznaczone 4, 3 i 2 gwiazdkami, a autorzy posiadający 3 gwiazdki mogą opracowywać zlecenia z 3 i 2 gwiazdkami. Każdy zainteresowany autor może przyjąć zlecenie do opracowania, jeśli ilość jego gwiazdek go do tego upoważnia. Zleceniodawca płaci ustaloną przez Textbrokera cenę za wymaganą przez Państwa jakość – cennik OpenOrder nie podlega negocjacji https://www.textbroker.pl/szukam-tekstow/ceny. Ta opcja jest optymalna na początku współpracy z Textbrokerem.

DirectOrder: te zlecenia ukazują się autorom, którzy zostali wybrani przez danego zleceniodawcę. Jeśli zleceniodawca był wyjątkowo zadowolony z tekstów danego autora, ma on możliwość bezpośredniej współpracy z wybranym autorem. Dzięki funkcji Szukaj autora mogą Państwo przeszukiwać katalog naszych autorów, wpisując hasła tematyczne, powiązane z wiedzą fachową, wykształceniem lub hobby danego autora. W ten sposób mogą Państwo znaleźć odpowiedniego autora dla swojego tematu.

TeamOrder: zleceniodawca ma możliwość stworzenia zespołu autorów, którzy posiadają fachową wiedzę z danej dziedziny. Tylko autorzy, którzy zostali zaproszeni przez zleceniodawcę do jego zespołu, mogą zrealizować jego zlecenie. Zleceniodawca sam określa stawkę za słowo, która obowiązuje jego zespół. Zwracamy uwagę na fakt, że zleceniodawca ma możliwość za pomocą odpowiednio wysokiego wynagrodzenia uznać wyższy nakład danego autora w zbieraniu materiałów. Im bardziej fair będzie wynagrodzenie za słowo, tym bardziej zaangażowani będą autorzy.

Zleceniodawca ma do wyboru dwa rodzaje zespołów: otwarty i zamknięty.

  1. Otwarty zespół: każdy autor widzi ten zespół i może się ubiegać o dołączenie do niego, jeśli zainteresuje go temat lub się na tym zna.
  2. Zamknięty zespół: zleceniodawca zaprasza do swojego zespołu autorów, których już zna lub znalazł ich poprzez zaawansowane wyszukiwanie.

Zleceniodawca może także wymagać od autorów zadania rekrutacyjnego, w którym autor np. krótko opisze, dlaczego jest odpowiednim autorem do tego zespołu lub oddaje próbkę tekstu. Ten krótki tekst próbny jest dla zleceniodawcy bezpłatny, ale nie może zostać przez niego użyty do własnych celów, ponieważ to dany autor posiada do niego wszelkie prawa autorskie. Jeśli zleceniodawca potrzebuje nowych treści na określony temat w regularnych odstępach czasu, może on nadać w swoim zespole zlecenia RecurringOrder (mniej więcej: powtarzalne zlecenia). Takie zlecenie jest nadawane automatycznie przez nasz system w określonym przedziale czasu na podstawie dokonanych ustawień, dzięki czemu nakład administracyjny zleceniodawcy jest znacznie mniejszy.

W drugiej części tutorialu dla zleceniodawców znajdziecie Państwo informacje na temat wyszukiwania odpowiednich autorów w naszym katalogu i nadawania zleceń.


Brak komentarzy


Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Napisz do nas!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

*
*

Managed-Service

Textbroker oferuje szeroką gamę usług Managed Service. Managed Service da Ci dodatkową pomoc oraz osobistego account managera, zawsze wtedy, gdy przekażesz nam zarządzanie Twoimi projektami.

Poproś o niestandardową wycenę!

Self Service

Potrzebujesz aktualnego contentu? Zarządzaj więc swoimi projektami poprzez Textbroker Self-Service. Ty wybierasz poziom jakości, cenę i autora Twoich tekstów.

Zarejestruj się za darmo!

Autorzy

Tysiące autorów z całego świata zarabiają z Textbrokerem, wiodącym dostawcą niestandardowego contentu. Zostań autorem Textbrokera i zyskaj dostęp do tysięcy projektów.

Zarejestruj się za darmo!