Skip to main content

Pomóż sobie! Przydatne narzędzie, które ułatwia pisanie

Ludzie trudniący się pisaniem znaleźli w sieci nie tylko nową przestrzeń do działania, ale także wiele dodatkowych opcji ułatwiających codzienną pracę. Dziś przedstawimy przydatne narzędzie, które pomoże Ci w poszukiwaniach materiałów oraz w samym procesie tworzenia tekstu. 

Kopia zapasowa współczesnych autorów

Bardzo często najlepsze pomysły przychodzą do głowy, gdy najmniej się tego spodziewasz: w pociągu, w kolejce w supermarkecie lub podczas szusowania po autostradzie. Jeśli nie zawsze masz przy sobie długopis i kartkę papieru, albo nie posiadasz pamięci doskonałej, najprawdopodobniej stracisz genialne idee. Świetne pomysły mają to do siebie, że znikają tak szybko, jak się pojawiają. Nie ma jednak co panikować, w dobie smartfonów i „chmur” istnieją alternatywy dla zwykłego długopisu i notatnika.

Wirtualny notatnik w chmurze

Przydatny program Evernote zapisuje Twoje dane i przesyła je bezpośrednio do „chmury”. Pozwala Ci to na „zanotowanie” Twoich pomysłów w smartfonie i na przywołanie ich w dowolnym momencie, bez względu na to, gdzie się obecnie znajdujesz. Aplikacja przesyła nową notatkę za pomocą połączenia internetowego w Twoim smartfonie bezpośrednio na serwer Evernote. Następnie synchronizuje ją ze wszystkimi urządzeniami, z których się logujesz. W zaciszu domowego ogniska, siedząc przez komputerem stacjonarnym, możesz spokojnie zastanowić się nad wcześniejszymi pomysłami i wykorzystać je w przygotowywanym tekście. Co więcej, Evernote nie tylko „rozumie” tekst, ale także zapisuje go w postaci folderu w różnych formach. Evernote zapisuje Twoje zdjęcia, dokumenty w PDF-ie, a nawet całe strony internetowe wraz z grafiką – a wszystko to w Twojej prywatnej bazie danych.

Możliwość łączenia tekstu ze zdjęciem pomaga Ci pobudzić pamięć do działania. Jeśli nie darzysz specjalną sympatią ekranów dotykowych, ucieszy Cię wiadomość, że istnieje opcja nagrywania dźwięku i przekształcenia Twojej wypowiedzi w tekst.

Dobra organizacja kluczem do sukcesu autora

Jeśli często zdarza Ci się pracować nad kilkoma zleceniami na raz, Evernote może Ci pomóc w zorganizowaniu się, podczas poszukiwania materiałów. Po prostu połącz swoje dane z konkretnymi tematami w notatniku. Dzięki synchronizacji ze smartfonem czy tabletem, będziesz mieć ważne notatki zawsze pod ręką.

Jeśli pracujesz nad tekstem używając własnego laptopa lub komputera przyjaciela, zapisz swój najnowszy projekt w Evernote. W dowolnym momencie, gdy tylko masz dostęp do Internetu, możesz odczytać zachowane notatki. Jeśli jednak akurat nie masz połączenia z siecią, Evernote wyświetli Ci  offline ostatnio zsynchronizowaną wersję. Dzięki tej możliwości program jest szczególnie przydany dla autorów, którzy pracują z dala od własnego biurka. Jeśli chodzi o zasoby Internetu, oprogramowanie oferuje jeszcze jedną funkcję: zapisuje strony www, których potrzebujesz do przeprowadzenia researchu. Wirtualny notatnik pozwala więc na dostęp do ważnych informacji nawet, gdy pracujesz w trybie offline.

Jak przystało na nowoczesne narzędzie internetowe, Evernote działa z różnymi systemami: oprogramowanie można pobrać dla systemu Widows oraz Mac OS, ale także jako  aplikację na wszystkie popularne smartfony. „Chmura” umożliwia również archiwizację dostarczonych tekstów: awaria dysku twardego lub komputera nie uszkodzi więc zapisanych danych. Niestety, obok licznych zalet, usługi „chmury” (jaką jest Evernote), mają także wady. Największą z nich jest ryzyko przechwycenia danych przez hakerów lub innych niepożądanych użytkowników. Z tego powodu nigdy nie zapisuj w Evernote żadnych poufnych ani prywatnych informacji. Choć istnieje możliwość szyfrowania na życzenie części notatki, pełna ochrona wszystkich plików póki co nie wchodzi w grę. 

Chcesz sprawdzić poprawność ortograficzną lub spójność Twoich tekstów? A może zależy Ci na lepszej organizacji pracy? Nieważne, jaki masz cel, nowoczesne oprogramowania ułatwiają zadanie. Oczywiście, w Internecie istnieją inne przydatne narzędzia, które chcielibyśmy omówić. Dlaczego nie powiesz nam więc, z czego korzystasz najczęściej? Znasz Evernote? A możesz używasz innych sztuczek? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzu poniżej.

 


Komentarze

Ania 2. sierpnia 2019 - 7:50

Mam problem. Mi po kliknięciu w napisz coś wyskakuje komunikat:
Nie posiadasz wystarczających praw, aby mieć wgląd do zleceń OpenOrder
A profil został zaakceptowany…

Odpowiedz

Jan Jarosiewicz 30. września 2019 - 13:59

Dzień dobry,

prosimy o kontakt pod adresem [email protected], rozwiążemy problem

pozdrawiamy,
Zespół Textbroker Polska

Odpowiedz

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Napisz do nas!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

*
*

Managed-Service

Textbroker oferuje szeroką gamę usług Managed Service. Managed Service da Ci dodatkową pomoc oraz osobistego account managera, zawsze wtedy, gdy przekażesz nam zarządzanie Twoimi projektami.

Poproś o niestandardową wycenę!

Self Service

Potrzebujesz aktualnego contentu? Zarządzaj więc swoimi projektami poprzez Textbroker Self-Service. Ty wybierasz poziom jakości, cenę i autora Twoich tekstów.

Zarejestruj się za darmo!

Autorzy

Tysiące autorów z całego świata zarabiają z Textbrokerem, wiodącym dostawcą niestandardowego contentu. Zostań autorem Textbrokera i zyskaj dostęp do tysięcy projektów.

Zarejestruj się za darmo!