Skip to main content

Pierwsze kroki w Textbrokerze!

Tutorial dla autorów, część I

Nie wiesz, jak działa Textbroker? Poniższy tutorial zawiera informacje dla autorów, którzy dopiero niedawno zarejestrowali się w naszym serwisie. Tutaj znajdziesz wskazówki i szczegółowe informacje dotyczące zasad klasyfikacji autorów i korzystania z naszego serwisu.

W Textbrokerze możesz zarabiać pieniądze, pisząc teksty o dowolnej porze i z każdego miejsca na świecie. Textbroker.pl to serwis dla tych, którzy odznaczają się kreatywnością, posiadają dobrą znajomość języka polskiego oraz wiedzę zarówno ogólną, jak i specjalistyczną. Wystarczy, że jesteś pełnoletni i posiadasz komputer z dostępem do Internetu. Jeśli posiadasz też dobrą znajomość innych języków obcych, możesz pisać teksty w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, portugalskim i włoskim dla naszych obcojęzycznych platform.

Jeśli więc czujesz się na siłach i pisanie po polsku nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu lub chcesz doskonalić swoje umiejętności pisarskie, nie zwlekaj i pisz dorywczo teksty dla serwisu Textbroker.pl. Po prostu wybierz zlecenie z interesującej Cię dziedziny, z której jesteś w stanie bez trudu napisać dobry tekst i opracuj je według wytycznych zleceniodawcy. Nasi edytorzy z kolei przeczytają i ocenią każdy Twój tekst oraz zasugerują, w jaki sposób możesz udoskonalić swoją umiejętność pisania. Dodatkowo, w ramach Akademii Textbrokera, będziesz otrzymywać od nas co miesiąc nasz poradnik językowy, zawierający praktyczne wskazówki dotyczące prawidłowej pisowni. W poradniku zwrócimy Ci uwagę na to, jak uniknąć przypadkowych błędów i niedoskonałości stylistycznych oraz przypomnimy podstawowe zasady gramatyki za pomocą optymalnie dobranych przykładów (np. z zakresu interpunkcji lub ortografii). Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania, uwagi czy zastrzeżenia, zawsze możesz się z nami skontaktować.

Pięć gwiazdek za najlepsze teksty

Nasi edytorzy oceniają wszystkie teksty pod względem poprawności ortograficznej, gramatycznej i stylistycznej, zgodnie z zasadami języka polskiego. Trzymając się tych zasad, otrzymasz od nas dobre oceny. Na podstawie tych ocen zostaniesz zaklasyfikowany do odpowiedniego poziomu jakości: od dwóch do pięciu gwiazdek. Szczegółowy wykaz aspektów językowych, według których nasi edytorzy oceniają Twoje teksty, znajdziesz w naszym obszarze downloadu. Im lepiej będziesz pisał, tym lepsze otrzymasz wynagrodzenie. Awansując do wyższego poziomu jakości, wzrośnie też Twoja stawka za każde napisane słowo.

Jeśli już wypracowałeś sobie dobrą pozycję w klasyfikacji, w żadnym wypadku nie powinieneś na tym poprzestać! Dostarczając teksty gorszej jakości, autorzy mogą dostać gorsze oceny, a co za tym idzie, liczba ich gwiazdek zmniejszy się. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować naszym zleceniodawcom wysoką jakość tekstów w poszczególnych kategoriach. Również zleceniodawca może oceniać teksty, które mu dostarczasz. Będzie to dla Ciebie rodzaj informacji zwrotnej, informującej o tym, czy Twój zleceniodawca był z Ciebie i Twojego tekstu zadowolony. Jednakże ocena zleceniodawcy nie wywiera decydującego wpływu na Twoją klasyfikację do poszczególnego poziomu jakości. Zanim będziesz mógł podjąć zlecenia z otwartej puli, po zarejestrowaniu się musisz najpierw napisać tekst kwalifikacyjny na dowolny, wybrany przez Ciebie temat. Tekst ten zostanie oceniony przez redakcję Textbrokera.

Aby osiągnąć dobre miejsce w klasyfikacji jakościowej, należy zwrócić uwagę na prawidłową pisownię, interpunkcję, gramatykę oraz styl wypowiedzi. Po kontroli Twojego tekstu próbnego zostaniesz przez nas zaklasyfikowany do odpowiedniego poziomu jakości pisania, po czym będziesz mógł zacząć pisać zlecone teksty, przyporządkowane do danej grupy klasyfikacyjnej. Jeśli jakość Twojego tekstu została oceniona przez nas na 3 gwiazdki, to będziesz mógł realizować zlecenia oznaczone zarówno 3, jak i 2 gwiazdkami.

Po dostarczeniu nam pierwszych pięciu tekstów Twoje konto użytkownika zostanie zablokowane. Dalsze przyjmowanie zleceń będzie niemożliwe. W tym czasie Twoje teksty zostaną sprawdzone przez naszych edytorów pod względem poprawności ortograficznej, interpunkcyjnej, gramatycznej i stylistycznej. Ma to na celu zapewnienie jakości tekstów i wskazanie Ci wychwyconych błędów, dzięki czemu będziesz mógł ich uniknąć podczas pisania kolejnych tekstów.

Podstawą Twojej klasyfikacji jest średnia z ostatnich pięciu napisanych przez Ciebie tekstów. Z ocen takich jak np. 3+3+3+2+ wynika klasyfikacja do trzygwiazdkowego poziomu jakości. Stosując się do naszych wskazówek, które będziesz otrzymywać po przeprowadzonej kontroli Twoich tekstów, zawsze możesz awansować w klasyfikacji. Te wskazówki zawierają cenne uwagi, dzięki którym możesz poprawić swoją ortografię lub styl pisania.

Jesteś wyjątkowy – pokaż to!

W zakładce Konto > Profil publiczny możesz uzupełnić swoje portfolio. Załaduj swoje zdjęcie, napisz coś o sobie, dodaj teksty próbne z różnych gatunków, wyjaśnij, na jakim temacie znasz się najlepiej i dlaczego. Podaj również swoje kwalifikacje, co pozwoli nieco przybliżyć zleceniodawcom Twój stopień wiedzy fachowej w danej dziedzinie oraz pozwoli oszacować jakość Twoich tekstów. Twoje wykształcenie, studia, zainteresowania i pasje odgrywają dla zleceniodawcy ważną rolę. Jakie miejsca na świecie odwiedziłeś? Czy znasz języki obce? Jeśli zleceniodawca poszukuje autorów, piszących na konkretne tematy, te informacje pomogą mu Cię znaleźć i zwrócić się bezpośrednio do Ciebie. W ten sposób możesz pisać teksty zlecone, dokładnie takie, jakie lubisz. Takie bezpośrednie zlecenia dotyczą zleceń w ramach DirectOrder oraz TeamOrder.


Teraz już wiesz, jak dokonać udanej rejestracji, zalogować się na koncie użytkownika i wypełnić swój profil, a także na czym polega nasz system klasyfikacji jakościowej autorów. W następnej części tutorialu dowiesz się jak przyjąć swoje pierwsze zlecenie i rozpocząć pisanie tekstów.


Brak komentarzy


Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Napisz do nas!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

*
*

Managed-Service

Textbroker oferuje szeroką gamę usług Managed Service. Managed Service da Ci dodatkową pomoc oraz osobistego account managera, zawsze wtedy, gdy przekażesz nam zarządzanie Twoimi projektami.

Poproś o niestandardową wycenę!

Self Service

Potrzebujesz aktualnego contentu? Zarządzaj więc swoimi projektami poprzez Textbroker Self-Service. Ty wybierasz poziom jakości, cenę i autora Twoich tekstów.

Zarejestruj się za darmo!

Autorzy

Tysiące autorów z całego świata zarabiają z Textbrokerem, wiodącym dostawcą niestandardowego contentu. Zostań autorem Textbrokera i zyskaj dostęp do tysięcy projektów.

Zarejestruj się za darmo!