Skip to main content

Odliczanie: „pierwsza randka“ autora z briefingiem

Odliczanie – ten 10-minutowy czas, kiedy decydujesz, czy zlecenie ci odpowiada, jest trochę jak pierwsza randka.

Odliczanie – ten 10-minutowy czas, kiedy decydujesz, czy zlecenie ci odpowiada, jest trochę jak pierwsza randka. Zapoznajesz się z zamówieniem i czujesz, czy to miłość od pierwszego wejrzenia. I wiesz, że mógłbyś tak siedzieć i rozmawiać godzinami, jednak wszystkie udane randki muszą dobiec końca – podobnie jak czas odliczania. Jak sprawić, by 10-minutowe zapoznanie ze zleceniem było jeszcze bardziej intensywne? Oto poradnik:

 

  • Minuty 1-4: Przeczytaj briefing do ostatniej kropki. Zadaj sobie pytanie „Czy jestem zaznajomiony z tematem zlecenia? Czy wymaga ono prowadzenia dogłębnego researchu? Czy będę musiał poświęcić więcej czasu i wysiłku, niż jestem w stanie?“. Sprawdź, czy briefing zawiera termin oddania zlecenia. Jeśli tak, czy dasz radę napisać tekst przed deadlinem? Termin realizacji określony w breifingu już minął? W takim razie nie podejmuj się wykonania zlecenia!

 

  • Minuty 5-7: Zweryfikuj wszystkie znajdujące się w briefingu linki zewnętrzne. Sprawdź, czy działają, a także czy informacje zawarte w różnych źródłach zgadzają się – lepiej, by problem nie pojawił się w trakcie pisania. Czy klient prosi o specjalne formatowanie bądź stosowanie kodu html? Zadaj sobie pytanie „Czy muszę jakoś podzielić czas pracy, by zrobić zrzuty ekranu lub znaleźć zdjęcia“? Pamiętaj, Twój czas jest cenny! Jeśli któraś z części briefingu wyda Ci się oderwana od rzeczywistości, najlepiej będzie zapoznać się z innym zleceniem.

 

  • Minuty 8-10: Podejmij ostateczną decyzję. Czy wybierzecie się na randkę numer dwa, czy też zamierzasz poznać bliżej inne zlecenia w puli? Jeśli jesteś gotowy do pisania, przyjmij zamówienie. Czasami to nie Twoja wina; zamówienie po prostu nie jest dla Ciebie. Nigdy nie przyjmuj zlecenia, którego briefingu nie rozumiesz do końca. Gdy odpuścisz, w szerszej perspektywie zaoszczędzisz czas – a czas to pieniądz. Nie wszystkie pierwsze randki kończą się małżeństwem.

 

Jeśli mimo podążania za powyższą instrukcją, wciąż pragniesz zagłębić się w briefing, którego nie rozumiesz, najlepiej skontaktuj się z klientem i poproś o wyjaśnienia. Mamy nadzieję, że nasz blog pomógł Ci zmaksymalizować czas przeznaczony na pisanie. Jak uniknąć tzw. briefing bluesa? Więcej informacji znajdziesz w tym poście.


Brak komentarzy


Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Napisz do nas!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

*
*

Managed-Service

Textbroker oferuje szeroką gamę usług Managed Service. Managed Service da Ci dodatkową pomoc oraz osobistego account managera, zawsze wtedy, gdy przekażesz nam zarządzanie Twoimi projektami.

Poproś o niestandardową wycenę!

Self Service

Potrzebujesz aktualnego contentu? Zarządzaj więc swoimi projektami poprzez Textbroker Self-Service. Ty wybierasz poziom jakości, cenę i autora Twoich tekstów.

Zarejestruj się za darmo!

Autorzy

Tysiące autorów z całego świata zarabiają z Textbrokerem, wiodącym dostawcą niestandardowego contentu. Zostań autorem Textbrokera i zyskaj dostęp do tysięcy projektów.

Zarejestruj się za darmo!